Yeşil Yaprak Ödüllerini Aldılar
 
 
                Yeşilyuva Şehit Şemsi Yılmaz Anaokulu öğrencilerimiz Minik tema gönüllüsü oldular.
 
           Proje kapsamında düzenlenen törene Kaymakamımız Sayın Ali ŞANLIER, Belediye Başkanı Hulusi ŞEVKAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Talat TOKYAY, TEMA Vakfı İl Koordinatörü Gökhan SEMİZ, Şube Müdürü Yilmaz BAYKUŞ, Mahalle Muhtarı Halil SARI, Okul Aile Birliği BAŞKANI Ömer YALÇINDAĞ, Ayakkabıcılar Sitesi Başkanı Arif ALADAĞ katıldılar.
 
                Minik Tema, TEMA Vakfının çevre bilinci ve sürdürülebilir yaşam kavramlarını kazandırmak amacıyla yürüttüğü bir projedir. Projenin amacı okul öncesi çağdaki çocuklarımıza çevre bilincinin kazandırılmasıdır. Tema gönüllüsü olan çocuklarımız tema kartlarını ve sınıfları adına düzenlenen yeşil yaprak ödüllerini aldılar.
 
       Gökhan Semiz Tüm Avrupa'yı dolaştığınızda bir çok ülkeyi görmüş oluyorsunuz 11 bin bitki çeşidiyle karşılaşıyorsunuz. Sadece ülkemizde ise 12 bin bitki çeşidiyle karşılaşıyorsunuz. Bu durum ülkemizin bitki çeşitliliği bakımından he kadar zengin olduğunu gösteriyor. Bu doğal zenginliğimizi korumamız gerekiyor. Bunun yolu da eğitimden geçiyor dedi.
 
           Cennet vatanımızın doğal güzelliklerinin korunması amacıyla okullarımızda öğrencilerimizin çevre bilincini kazanmasına önem veriyoruz. Okulumuzun bu yönde önemli çalışmaları var Minik Tema projesinin yanında okul bahçesi de Acıpayam Belediyemizin katkıları ile bu yönde düzenlendi.
Çocuklarımızın geleceğe en iyi şekilde hazırlanması için okullarımızdan desteklerini esirgemeyen Kaymakamımız Sayın Ali ŞANLIER'e, Belediye Başkanımız Sayın Hulusi ŞEVKAN'a, ayrıca Minik Tema çalışmaları ile Tema Vakfı İl Koordinatörü Gökhan Semiz'e teşekkür ederim dedi.