KAYMAKAMIMIZ ALİ ŞANLIER NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜNDE PASAPORT VE EHLİYET İŞLEMLERİNİ
YERİNDE İNCELEDİ
 
 
 
29.10.2016 tarihli ve 29872 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “676 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 25 inci maddesi gereğince, 02 Nisan 2018 tarihi itibari ile Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı Pasaportların  İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünce, Umuma Mahsus pasaportlar ile sürücü belgelerinin ise bağlı tüm İlçe Nüfus Müdürlüklerince verilmesine başlanılmıştır.
 
Pasaport ve Ehliyet işlemlerinin Nüfus Müdürlüklerince yürütülmesi nedeniyle Kaymakamımız Sayın Ali ŞANLIER, İlçe Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü’nü ziyaret etti.
 
Kaymakam ŞANLIER, 2 Nisan 2018 tarihinden itibaren ehliyet ve pasaport gibi belgeleri düzenlemeye başlayan İlçe Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, yapılan çalışmaları yerinde inceledi.
 
İlçe Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Hüseyin GÖKHAN’dan birimde yürütülen iş ve işlemlerle ilgili bilgiler alan Kaymakamımız, 2 Nisan’dan itibaren pasaport ve ehliyet işlemlerinin Nüfus Müdürlüğü’nde başladığını söyledi.
 
Kaymakamımız Sayın Ali ŞANLIER; Pasaport, sürücü belgesi ve nüfus cüzdanı almak isteyenlerle sohbet ederek istek, şikâyet ve önerilerini dinledi. Sistemin ilk günler olması nedeniyle bazı aksaklıkların olabileceğini ifade eden Kaymakamımız İlçe Nüfus Müdürlüğü personellerine kolay gelmesi dileğinde bulunarak ayrıldı.