23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI İLÇEMİZDE DE COŞKUYLA KUTLANDI
 
 
Mustafa Kemal ATATÜRK’ün çocuklara armağan ettiği ve dünyadaki tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı,  tüm yurtta olduğu gibi Acıpayam’da da coşkuyla kutlandı.
 
Atatürk Anıtı’na saat 09:30´da çelenk konulması ile başlayan TBMM´nin açılışının 97.yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı  etkinlikleri Cumhuriyet  İlkokulu ve Ortaokulunun hazırlamış olduğu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı töreni ile devam etti.
 
Cumhuriyet İlkokulu ve Ortaokulu tarafından hazırlanan TBMM´nin açılışının 97.yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programına Acıpayam Kaymakamı Ali Şanlıer, Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi ŞEVKAN, İlçe Jandarma Komutanı İsmail GÜDÜL,  Kurum Amirleri, okul müdürleri, veliler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.
 
Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı´nın okunması ile başlayan törenin açılış konuşması okul müdürü Bülent ÖZOĞUL tarafından yapıldı. 
 
Protokol konuşmalarının ardından program ilkokul  öğrencilerinin  öğretmenleri nezaretinde hazırlamış oldukları halk oyunları gösterileri, dans gösterileri, günün anlam ve önemine yönelik okudukları şiirler ile devam etti.
 
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlen yarışmalarda ödül alan öğrencilerimize ödülleri Acıpayam Kaymakamı Ali Şanlıer, Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi ŞEVKAN İlçe Jandarma Komutanı İsmail GÜDÜL tarafından verildi.