18 MART 1915 ÇANAKKALE ŞEHİTLERİMİZİ ANMA TÖRENİ
 
 
Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yıldönümü kutlamaları ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü Acıpayam Garnizon Şehitliğinde  tören düzenlendi.
 
Törene Acıpayam Kaymakamı Ali Şanlıer, Garnizon Komutanı Binbaşı İsmail Güdül, Belediye Başkanı Dr.Hulusi Şevkan, Ak Parti İlçe Başkanı Nurhayat Şanlı, CHP İlçe Başkanı Baki Tatar, İlçe Emniyet Müdürü Naci Avşar,İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çiçekdemir, şehit ailesi yakınları, gaziler,  sivil toplum kuruluşları temsilcileri, daire ve kurum amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Şehitliğe çelenklerin konulmasının  ardından şehitlerimiz için saygı duruşu ve istiklal marşı okundu.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından okunan dualar şehitlere gönderildi ve tören kıtası şehitler anısına üç el saygı atışı yaptı.
 
Anma Programı Talip Özkan Konferans Salonunda Gerçekleştirildi
 
Acıpayam Özel Hatem Okulları öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı programda, saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı.
 
Tiyatro gösterimi, orotoryo ve okunan şiirlerin ardından  ilçe genelindeki okullarda düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere, protokol ve şehit  aile yakınları tarafından ödülleri verildi.